Administratiekantoor
administratiekantoor

Wat is de functie van "Aan" in journaalpost?

Geplaatst op: 25-05-2010 | 10:04

  • Vraag van: Bert Zandbergen

Ik heb geleerd dat de te crediteren rekening in een journaalpost wordt gemerkt met het woord "Aan". Omdat de te crediteren rekening (m.i.) net zo gemakkelijk herkend kan worden aan de kolom waarin het bedrag staat, lijkt me dat dit kenmerk overbodig is. Bovendien is het de rekening waarvan het bedrag af gaat en ik begrijp de keuze voor dit woord niet.

 

Wat is de functie van deze toevoeging en waaraan is deze ontleend?



Geplaatst op: 02-06-2010 | 17:29


Beste Bert van Zandbergen,

 

De betekenis van het woordje "Aan" is afkomstig uit het verleden, het tijdperk van voor de computer.

Vroeger werd alles via papier gedaan en zorgde het woordje "Aan" voor extra duidelijkheid in de kolom "Omschrijving" in het "Journaal"

Een journaal heeft de volgende kolommen:

Datum Omschrijving Bedrag Debet Bedrag Credit

De kolom "Omschrijving was altijd erg breed waardoor het overzicht er niet in 1 oogopslag was.

 

Bij de rekening waarvoor het woordje "Aan" staat gaat niet altijd het bedrag af. Als een rekening van schuld (b.v. Crediteuren) wordt gecrediteerd (dus het woordje "Aan") dan gaat het bedrag er niet vanaf maar komt het erbij.

 

mvg 

 

C. Merry